line

Regulamin sklepu ważny do 24.12.2014r

 
I Warunki ogólne
 1. Właścicielem sklepu internetowego umieszczonego na witrynie www.Soczewisko.pl jest firma Z.U.H. "Optyk" Wites Przemysław z siedzibą w Katowicach. 
 2. Ceny towarów znajdujących się w sklepie internetowym są podane w złotych polskich i zawierają podatek VAT.
 3. Osoba składająca zamówienie w sklepie internetowym soczewisko.pl jednocześnie potwierdza, że przed złożeniem zamówienia dokonały/dokonywały badań wzroku w salonie optycznym/okulistycznym, a parametry soczewki wpisane w trakcie składania zamówienia są zgodne z wynikami tych badań i nie będzie wnosiła do firmy  żadnych roszczeń dotyczących ich złego dopasowania
 4. Regulamin może zostać zmieniony w każdym czasie. Zmienione zapisy Regulaminu są wiążące od momentu ich opublikowania na witrynie. Korzystający zobowiązani są systematycznie przeglądać treść Regulaminu. 
 5. Warunkiem korzystania z witryny internetowej jest zapoznanie się z niniejszym regulaminem i zaakceptowanie jego postanowień. 

II Dostawa i wysyłka
 1. Towar, którym dysponujemy w magazynie wysyłany jest do 1-3 dni roboczych po złożeniu zamówienia (z wyjątkiem świąt, sobót i niedziel).W przypadku zamówienia soczewek torycznych, progresywnych, soczewek o mocach dodatnich i o niestandardowej krzywiźnie czas oczekiwania na przesyłkę zależy od czasu dostawy towaru przez producenta. Okres ten może wynosić od 1 do 21dni. 
 2. Informacja o kosztach dostawy i sposobach płatności umieszczone są na witrynie. Wybór dostępnych sposobów dostawy i płatności, z uwzględnieniem kosztów z nimi związanych, jest dokonywany we właściwym polu formularza zamówienia (w sklepie internetowym). 
 3. Do każdego zakupu dołączony jest paragon fiskalny lub na życzenie faktura VAT
 4. Wszystkie ceny towarów znajdujących się w sklepie internetowym są podane w złotych polskich i zawierają podatek VAT  
 5. Złożenie zamówienia jest zawarciem tzw. „umowy na odległość” do której odnoszą się wszystkie prawa i obowiązki umowy cywilnoprawnej z zastrzeżeniem przypadków określonych w zdaniu następnym. Sprzedawca zastrzega sobie prawo do odmowy realizacji zamówień wzbudzających wątpliwości, w szczególności co do kompletności lub prawidłowości danych zawartych w zamówieniu, zamiaru wywiązania się z zobowiązań nakładanych przez umowę lub zgodności zamiaru wykorzystania towaru z jego przeznaczeniem lub warunkami używania. Sprzedawca może uzależnić realizację zamówienia od uzyskania potwierdzenia zamówienia lub przedpłaty.
 6. W przypadku zamówienia soczewek torycznych lub progresywnych Sprzedawca może zażądać wpłaty zaliczki w wysokości 50% wartości towaru.

III Zasady bezpiecznego użytkowania wyrobów medycznych
 1. Towary znajdujące się w sklepie internetowym www.soczewisko.pl są wyrobami medycznymi i powinny być używane ze szczególnym uwzględnieniem wskazówek zawartych w instrukcjach używania jak również zgodnie z zaleceniami specjalistów. 
 2. Zamawiający (użytkownik) oświadcza, że:
 • rodzaj i parametry zamówionych soczewek kontaktowych zostały dobrane przez lekarza okulistę indywidualnie do potrzeb użytkownika soczewek,
 • w badaniu okulistycznym nie stwierdzono indywidualnych przeciwwskazań do używania zamówionych soczewek kontaktowych,
 • użytkownikowi znane są prawidłowe zasady użytkowania soczewek kontaktowych, sposób nakładania, zdejmowania, pielęgnacji soczewek i potrafi wykonywać te czynności samodzielnie,
 • został poinstruowany przez lekarza okulistę o sposobie postępowania w przypadku stwierdzenia objawów niepożądanych związanych z używaniem soczewek kontaktowych i zobowiązuje się stosować do tych zaleceń,
 • zobowiązuje się do stosowania soczewek kontaktowych według zaleceń lekarza okulisty, ze szczególnym uwzględnieniem zalecanego trybu i czasu noszenia soczewek, systematycznej wymiany soczewek, terminów wizyt kontrolnych oraz zachowania zasad higieny przy używaniu soczewek.

IV Reklamacje i zwroty
 1. Nierozpakowany towar Kupujący może zwrócić bez podania przyczyny do 10 dni od daty jego otrzymania. Kupujący jest odpowiedzialny za dostarczenie produktu w stanie nieuszkodzonym i bez utraty jego wartości handlowej. Do zwrotu towaru należy dołączyć oświadczenie o rezygnacji z zakupów, zawierający numer konta, na które mają być przesłane pieniądze. W przypadku stwierdzenia uszkodzeń towarów zwroty nie będą rozpatrywane. Kupujący jest zobowiązany do odpowiedniego zabezpieczenia przesyłki w trakcie transportu do firmy Z.U.H "Optyk" Wites Przemysław. Koszty zwrotu towaru ponosi Kupujący.
 2. Firma Z.U.H. "Optyk" Wites Przemysław nie przyjmuje zwrotu soczewek, wykonywanych specjalnie na zamówienie Klienta są to soczewki toryczne , astygmatyczne i progresywnych .
 3. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia przesyłki Kupujący jest zobowiązany do spisania specjalnego protokołu uszkodzenia przesyłki w obecności pracownika Poczty Polsiej lub kuriera . Firma Z.U.H. "OPTYK" Wites Przemysław nie odpowiada za przesyłki uszkodzone z winy przewoźnika
 4. Firma Z.U.H. "OPTYK" Wites Przemek nie odbiera przesyłek wysyłanych przez Klientów "za pobraniem"

Zwrot towarów prosimy kierować na adres:
Z.U.H. "Optyk" Wites Przemysław
Dębowa 42, 40-106 Katowice 

V Ochrona danych/polityka prywatności
 1. Wraz ze złożeniem zamówienia klient wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych w celu zawarcia umowy
 2. Dane, które Państwo podacie podczas procesu rejestracji w naszym sklepie są chronione i nie będą w żaden sposób udostępniane osobom ani firmom trzecim.
 3. Użytkownik po dokonaniu procesu logowania ma dostęp do swoich danych w każdej chwili może je modyfikować.  
 4. Wszelka korespondencja a w szczególności biuletynów i materiałów reklamowych odbywa się za zgodą użytkownika.  
 5. Korzystając z witryny soczewisko.pl wyrażacie Państwo jednocześnie zgodę na gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych i danych firmy do celów marketingowych przez firmę Z.U.H. "OPtyk" Wites Przemysław zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002r. Nr101 poz.926 wraz późniejszymi zmianami).  
 6. Jednocześnie wyrażacie Państwo zgodę na otrzymywanie na podany przez Państwa w trakcie procesu rejestracji adres skrzynki poczty elektronicznej, korespondencji z firmy Z.U.H. "Optyk" Wites Przemysław w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002r. Nr 144 poz. 1204)
 7. Dokonując zakupu w naszym sklepie wyrażają Państwo także zgodę na przekazanie swojego adresu e - mail do Grupa Allegro s.p. z o.o. z siedzibą w Poznaniu oraz na przetwarzanie przez Sklep oraz Grupa Allegro s.p. z o.o. moich danych osobowych w celu wypełnienia ankiety z opinią o dokonanej transakcji w Sklepie zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 ).”
 8. Aby przystąpić do Programu Zaufane Opinie Sklep powinien :

  w związku z przekazywaniem adresu e-mail Klienta, wprowadzić do swojego regulaminu zapis dotyczący wyrażenia zgody przez Klienta na przekazanie jego adresu e - mail do Grupy Allegro z siedzibą w Poznaniu oraz na przetwarzanie przez Sklep (nazwa….) oraz Grupę Allegro, jego danych osobowych – w celu wypełnienia ankiety wraz z opinią o dokonanej transakcji w Sklepie …. oraz potwierdzenia objęcia transakcji Programem Ochrony Kupujących (zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 ).

DZIĘKUJEMY ZA PRZECZYTANIE REGULAMINU
I ŻYCZYMY UDANYCH ZAKUPÓW
 

line do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl